Znajdziesz nas także na:

122 pojedzie częściej? ZTM przyjrzy się rozkładowi

07 lutego 2020, godz. 08:06  

A A A

122 kursuje z bielańskiej pętli przy Gwiaździstej, kończąc trasę na Osiedlu Górczewska. W szczycie kursuje co dziesięć minut, po za nim jest gorzej. Mieszkańcy przyznają, że liczba kursów jest niewystarczająca.

Jak przyznaje w swojej interpelacji radny dzielnicy Żoliborz z Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej, Piotr Wertenstein-Żuławski: Autobus nr 122 jest jedynym połączeniem Kępy Potockiej oraz osiedli przy ul. Gwiaździstej i Potockiej z całym systemem komunikacji miejskiej Warszawy.

Jak dodaje: Mieszkańcy skarżą się, że poza godzinami szczytu częstotliwość kursów jest niewystarczająca. Ponadto, rzeczywiste godziny przyjazdów autobusów na przystanki znacząco różnią się od rozkładu jazdy zwłaszcza dla kierunku w stronę pętli przy ul. Gwiaździstej.

Zarząd Transportu Miejskiego ma zamiar przyjrzeć się sprawie. - W celu weryfikacji zgłoszonego problemu konieczne jest wykonanie pomiarów napełnienia pojazdów, które wykonamy po szkolnej przerwie zimowej. Po analizie wyników pomiarów zostają podjęte ewentualne działania zaradcze - zapowiada Renata Wiśniewska, dyrektor Pionu Admministracyjno-Organizacyjnego Zarządu Transportu Miejskiego.

fot. ZTM Warszawa

Reklama