Znajdziesz nas także na:

Bielańscy policjanci odwiedzili seniorów

30 grudnia 2019, godz. 06:56  

A A A

Policjanci w trakcie codziennej służby znajdują czas na profilaktykę skierowaną do seniorów. Bielańscy dzielnicowi z drugiego rewiru wspólnie z policjantami zajmującymi się profilaktyką oraz przedstawicielami delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opowiadali starszym osobom jak zadbać o bezpieczeństwo oraz ustrzec się przed oszustwami i utratą oszczędności.

- Spotkanie w Klubie Seniora było poświęcone zagrożeniom, z jakimi starsze osoby mogą spotkać się w codziennym życiu. W trakcie wizyty policjanci między innymi przypomnieli jak ustrzec się przed kradzieżą oraz o sposobach wyłudzania przez oszustów pieniędzy metodami „na policjanta”, czy „prokuratora”. Ponadto szczegółowo omówili zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów, a także zwrócili uwagę na inne możliwe zagrożenia i wskazali jak ich unikać. Starsi ludzie dowiedzieli się również o właściwym zabezpieczeniu dokumentów tożsamości, jak i postępowaniu w przypadku ich utraty - wyjaśnia asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Uczestnicy chętnie dzielili się spostrzeżeniami, zadawali liczne pytania oraz przestrzegali innych opowiadając o własnych doświadczeniach.

Dzięki współpracy z pracownikami delegatury BBiZK w Dzielnicy Bielany, seniorzy otrzymali kalendarze ścienne z numerem alarmowym 112.

Nowości

29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji
26 maja 2020, godz. 07:16
Wmurowano kamień węgielny pod budowę "Strefy Bielany"
22 maja 2020, godz. 15:22
Bielański hotel dla jaskółek
20 maja 2020, godz. 19:50
ZDM usunie bariery architektoniczne na Bielanach
11 maja 2020, godz. 08:26
Zaatakował ratownika medycznego

Zobacz wszystkie...

Reklama