Znajdziesz nas także na:

Bielańscy policjanci zabezpieczyli pół kilograma narkotyków

01 sierpnia 2019, godz. 13:20  

A A A

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli łącznie prawie pół kilograma narkotyków, ponad 22 tys. złotych i 415 euro.

- Amfetamina, mefedron, heroina i marihuana miały zostać rozprowadzone na terenie Bielan i Żoliborza. Zatrzymany usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Wobec 41-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy - informuje asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

I dodaje: Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informację o mężczyźnie, który może zajmować się rozprowadzaniem środków odurzających i psychotropowych na terenie Bielan i Żoliborza. Funkcjonariusze ustalili, że narkotyki mogą być przechowywane w wynajmowanym garażu. Około godziny 13 zauważyli mężczyznę jadącego skuterem. Był to 41-latek będący w ich zainteresowaniu, został zatrzymany.

- W garażu, pojeździe oraz mieszkaniu wynajmowanym przez zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli wagi elektroniczne, torebki foliowe z substancją koloru białego, jasnobrązowego oraz suszu roślinnego. Część z narkotyków była już poporcjowana i przygotowana do dalszej dystrybucji. Ponadto policjanci ujawnili pieniądze w kwocie ponad 22 tys. złotych oraz 415 euro. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji okazało się, że są to amfetamina, mefedron, heroina oraz marihuana - dodaje policjantka.

Po zebraniu materiału dowodowego 41-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa, a działając w warunkach recydywy może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Nowości

21 stycznia 2020, godz. 10:22
Komendant Lech Bielak przechodzi na emeryturę
20 stycznia 2020, godz. 14:41
E-booki w stołecznych bibliotekach
17 stycznia 2020, godz. 12:25
Nowy sprzęt dla strażników
16 stycznia 2020, godz. 10:34
Wielogodzinne obrady Komisji Ochrony Środowiska
15 stycznia 2020, godz. 12:50
Uchwała śmieciowa do poprawy. Podwyżki dopiero od marca

Zobacz wszystkie...

Reklama