Znajdziesz nas także na:

Bielańscy studenci pomogą żegludze powietrznej

14 stycznia 2020, godz. 14:50  

A A A

Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpoczynają współpracę w zakresie wykonywanie ekspertyz, analiz i prac badawczych.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie podpisał umowę o współpracy - czytamy w komunikacie uczelni. Jej celem jest realizacja badań naukowych oraz prac badawczo-rozwojowych. Współpraca będzie obejmować przede wszystkim wykonywanie ekspertyz, analiz i prac badawczych dotyczących zagadnień związanych z organizacją zarządzania ruchem lotniczym w Europie oraz modelem europejskiego rynku lotniczego i sieci lotniczej. Oba podmioty chcą także brać udział w projektach naukowych oraz współdziałać we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych oraz zagranicznych środowiskach naukowo-badawczych i przemysłowych.

- Lotnictwo jest dziś w ścisłej czołówce najbardziej innowacyjnych dziedzin transportu. Dla dynamicznego rozwoju i utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa konieczne jest pozyskiwanie informacji i ciągła wymiana wiedzy. W wielu obszarach PAŻP jest dziś w gronie światowych liderów, by dalej tak dynamicznie się rozwijać szukamy partnerów, by wspólnie pracować nad rozwojem nowoczesnych technologii i kształceniem kadr. Cieszę się, że dziś do grona naszych partnerów dołączył Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – powiedział prezes PAŻP Janusz Janiszewski.

Ze strony Uniwersytu Kardynała Stefana Wyszyńskiego umowę podpisał ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor UKSW.

fot. UKSW

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama