Znajdziesz nas także na:

Bielańska uczelnia wstrzymuje międzynarodowe wyjazdy

05 marca 2020, godz. 11:59  

A A A

Od dzisiaj do odwołania wstrzymane są  międzynarodowe wyjazdy i przyjazdy pracowników, studentów i doktorantów naszego Uniwersytetu - poinformowały władze UKSW. AWF również apeluje do swoich studentów.

Jak czytamy w informacji uczelni - w związku z komunikatami Generalnego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego związanego z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, z dniem 4 marca 2020 wprowadzone zostało zarządzenie Rektora UKSW w sprawie wstrzymania międzynarodowych wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz możliwości wykonywania pracy lub nauki w domu.

Wcześniej, bo 28 lutego br. komunikat wydał Rektor AWF Warszawa Dr hab. prof. AWF Andrzej Mastalerz, w którym czytamy "W związku z obawami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej, w trosce o przeciwdziałanie potencjalnemu zagrożeniu oraz w trosce o Państwa dobre samopoczucie informujemy, że studenci którzy w ostatnich dniach wrócili z krajów gdzie wykryto zachorowania na koronawirusa mogą bez konsekwencji opuścić przez 14 dni wszystkie formy zajęć zaplanowane na uczelni oraz praktyki poza uczelnią. Nieobecność na zajęciach będzie usprawiedliwiana na podstawie dokumentacji wyjazdu, o czym zostali powiadomieni Dziekani oraz wykładowcy.". Jak czytamy dalej "Nie ma uzasadnienia do odmawiania udziału w zajęciach pozostałym studentom, ich nieobecność z powodu objawów infekcji będzie usprawiedliwiona tylko w przypadku zwolnienia lekarskiego. Prosimy studentów, którzy mają objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowały do rejonów objętych koronawirusem, o udanie się do lekarza i weryfikację stanu zdrowia."

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama