Znajdziesz nas także na:

Co dalej z Romaszewskiego? Radni pytają, ZDM odpowiada

08 lutego 2020, godz. 07:52  

A A A

O remoncie ulicy Romaszewskiego mówi się już od dawna. Remontu wymaga zarówno jezdnia, jak i chodniki.

Już w 2016 roku na łamach mediów informowano, że Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie technologii naprawy i wzmocnienia nawierzchni 55 ulic w całym mieście. Na liście miała znaleźć się również ówczesna ulica Duracza. O remont ulicy regularnie od 2015 roku dopytuje Ryszard Zakrzewski z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Nie inaczej jest pięć lat później, kiedy po raz siódmy radny składa zapytanie w sprawie wyrównania jezdni przed skrzyżowaniem Romaszewskiego z ul. Magiera, zwracając się do Zarządu Dzielnicy o podjęcie działań zmierzających do niezwłocznej naprawy jezdni. Jak podkreśla: Nadal podczas opadów deszczu oraz topniejącego śniegu na jezdni tworzy się ogromna kałuża, która zagraża przejeżdżającym pojazdom oraz pieszym korzystającym z oznakowanego przejścia i chodnika.

O naprawę chodnika na odcinku Staffa - Żeromskiego wnosi Marcin Włodarczyk z Klubu Radnych Razem dla Bielan, zwracając uwagę, że pobliskie osiedla są licznie zamieszkiwane przez seniorów, dla których poruszanie przez takie nierówności stanowi duży problem.

Warto dodać, że jeszcze w listopadzie 2017 roku ówczesny wiceburmistrz Bielan Artur Wołczacki, na podstawie informacji od drogowców poinformował, że prace nie ruszyły, bo przedłuża się przygotowanie dokumentacji projektowej. Wtedy też padł kolejny termin... 2018 rok – również nieaktualny. Tłumaczenia były podobne, czasochłonne przygotowanie projektu budowlanego. W roku kolejnym rzeczniczka ZDM przyznała, że projekt jest już przygotowany. Remont jednak nie ruszył...

Dziś ZDM nie pozostawia już raczej złudzeń. - Jak najbardziej widzimy potrzebę remontu ul. Romaszewskiego. Plany remontów i przebudów ulic musimy jednak dostosowywać do środków przyznanych naszej jednostce, które są ograniczone. Obecnie prowadzimy przebudowę al. Zjednoczenia, obejmującą kompleksową modernizację jezdni, chodników, zatok postojowych, drogi dla rowerów i oświetlenia. Priorytetem jest również przebudowa ul. Sokratesa, która została wskazana w audycie BRD, jako jedna z najbardziej niebezpiecznych ulic na Bielanach. Ul. Romaszewskiego również kwalifikuje się do przebudowy. Obecnie nie mamy środków finansowych na wykonanie takiego zadania inwestycyjnego. W przypadku przyznania środków przez Radę m.st. Warszawy na ten cel, przystąpimy do opracowania dokumentacji projektowej. Do czasu przebudowy ulica będzie objęta pracami konserwacyjnymi - przyznaje rzeczniczka prasowa ZDM, Karolina Gałecka.

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama