Znajdziesz nas także na:

E-booki w stołecznych bibliotekach

20 stycznia 2020, godz. 14:41  

A A A

Warszawa przeznaczyła 200 tys. złotych na zakup nowości książkowych w wersji elektronicznej dla warszawskich bibliotek publicznych. Można je znaleźć w specjalnie utworzonym katalogu e-literatura. Dzięki temu warszawianki i warszawiacy zyskują dostęp do ponad 60 tysięcy e-booków.

Katalog e-literatura powstał we współpracy z serwisem Legimi. W zróżnicowanej ofercie biblioteki elektronicznej każdy znajdzie odpowiednie dla siebie pozycje – zarówno miłośnik prozy, jak i poezji, wielbiciel literatury polskiej i zagranicznej, popularnej i niszowej, faktu oraz naukowej. Usługa jest już dostępna we wszystkich warszawskich bibliotekach publicznych - poinformował stołeczny ratusz.

O szczegóły i zasady dostępu do wypożyczalni książek elektronicznych można pytać w swojej bibliotece dzielnicowej. To kolejny krok w realizacji warszawskiego programu rozwoju bibliotek po wprowadzeniu wspólnej identyfikacji wizualnej sygnowanej charakterystyczną literą „B” oraz uruchomieniu strony internetowej bibliotekiwarszawy.pl poświęconej warszawskim bibliotekom. Na tej stronie można śledzić najświeższe informacje o wydarzeniach, nowościach książkowych i zasobach bibliotecznych.

Warszawska sieć biblioteczna to 18 bibliotek dzielnicowych, ponad 200 placówek, 5 milionów woluminów. To miejsca wyjątkowe – są bezpieczne, bezpłatne, dostępne, niedyskryminujące, aktywizujące kulturalnie i społecznie.

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama