Znajdziesz nas także na:

Fałszywi kurierzy w rękach bielańskiej policji

09 października 2019, godz. 07:49  

A A A

W ręce policjantów z Bielan wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o oszustwo. 36-latkowie umieścili na portalu ogłoszeniowym fikcyjną ofertę sprzedaży telefonu, a następnie podszyli się pod pracowników jednej z firm kurierskich.

- Zamawiający otrzymał od nich paczkę, w której zamiast urządzenia wartego 2700 złotych znajdowała się atrapa. Zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Zawiadamiający nie dał za wygraną, wyszukał w Internecie podobne ogłoszenie, o czym powiadomił funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą. W wyniku współpracy policjantów z pokrzywdzonym, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn mogących mieć związek ze sprawą.

- Śledczy po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili zatrzymanym zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wspólnie i w porozumieniu. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym. Sprawa ma charakter rozwojowy - dodaje.

Reklama