Znajdziesz nas także na:

Hutnik Warszawa wspiera potrzebujących. Zebrano blisko 500 kg żywności dla seniorów

10 kwietnia 2020, godz. 10:39  

A A A

Hutnik Warszawa zorganizował zbiórkę żywności na rzecz  Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza. W akcję włączyli się kibice oraz partnerzy „Dumy Bielan”.

Jeden z najbardziej zasłużonych warszawskich klubów sportowych od dawna angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Tym razem pomoc została skierowana w stronę seniorów z wielodzietnych rodzin na terenie Mazowsza. Ich sytuacja w dobie panującej pandemii koronawirusa jest szczególnie trudna. Wielu z nich, w obawie przed przez zarażeniem, nie wychodzi z domów, a dodatkowo - z uwagi na zastój na rynku pracy, ich najbliżsi mają ograniczone możliwości wspierania ich finansowo. 

 „Duma Bielan” postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do warszawskich seniorów. W zorganizowaną przez bielański klub zbiórkę żywności zaangażowali się jego główni partnerzy – Primavera Parfum oraz Tagomago.pl. Cała akcja odbyła się przy udziale kibiców Hutnika Warszawa, którzy mimo trudnej sytuacji naznaczonej pandemią koronawirusa wykazali duże wsparcie. 

- Cieszę się, że w trudnych czasach możemy liczyć na naszych partnerów i kibiców. Takie sytuacje jak ta pokazują, że społeczność zbudowana wokół naszego Hutnika nie jest obojętna na krzywdę i potrzeby innych ludzi. Siła tkwi w grupie, a nasza inicjatywa jest tego najlepszym przykładem. Dzięki naszej akcji wielu warszawskich seniorów będzie mogło usiąść do stołów wielkanocnych ze swoimi bliskimi – przekonuje Maciej Purchała, prezes zarządu Hutnik Warszawa.

Akcja została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza. To organizacja, która od wielu lat niesie pomoc najbardziej potrzebujących z regionu wsparcia materialnego i duchowego – bez względu na różnice światopoglądowe czy kulturowe. W ramach zbiórki udało się zebrać ponad 500 kilogramów produktów spożywczych, które trafią do wielu stołecznych seniorów. 

Władze Hutnika deklarują, że to dopiero początek szerszej inicjatywy pomocowej. – Czas naznaczony pandemią to wyjątkowy okres, który wymaga wyjątkowych środków i zaangażowania wielu ludzi dobrej woli. Nie spoczniemy w wysiłkach i będziemy pomagać tym, którzy są w trudnej sytuacji życiowej – deklaruje Maciej Purchała.

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama