Znajdziesz nas także na:

Hutnik został okradziony! Jest oświadczenie klubu

02 sierpnia 2019, godz. 07:36  

A A A

Ze starego budynku klubowego zniknęły zabytkowe szafy pancerne, znajdowały się w nich archiwalne dokumenty.

Ze względów na planowane rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych na terenie obiektów Hutnika Warszawa, SCS AKTYWNA WARSZAWA poprosiła nas o zabranie wszelkich rzeczy ze starych budynków klubowych. 31 lipca przedstawiciele klubu pojawili się w celu przeniesienia klubowych przedmiotów. Niestety, podczas tymczasowej przeprowadzki stwierdzono brak dwóch kas pancernych. Obie szafy miały wartość historyczną w latach 50. XX wieku zostały one podarowane przez Hutę Warszawa. Wykonane były ze stali, większa ważyła ok. 500 kg (wym. 180x100x60), mniejsza ok. 200 kg (wym. 100x60x60), obie były w kolorze szarym z emblematami klubowymi, znajdowały się one na piętrze starego budynku klubu - czytamy w treści wydanego przez klub oświadczenia.

W szafach przechowywane były archiwalne dokumenty oraz historyczne pamiątki. Obecnie podejmujemy czynności, mające na cele dokładne ustalenie przedmiotów znajdujących się w szafach - tłumaczy zarząd klubu w komunikacie.

I czytamy dalej: Hutnik Warszawa to klub o ponad 60-letniej tradycji, kradzież zabytkowych szaf wraz dokumentacją historyczną stanowi w naszym przekonaniu profanację dziedzictwa kulturowego miasta stołecznego Warszawy oraz dzielnicy Bielany. Archiwalia z zakresu historii sportu w ostatnich latach stały się niezwykle cennym źródłem wiedzy na temat minionych okresów, stanowiąc spuściznę poprzednich pokoleń.

Jak informuje klub o sprawie zawdomione została już policja, a także władze samorządowe, których przedstawiciele na co dzień zarządzają obiektem.

Reklama