Znajdziesz nas także na:

Miasto wspiera restauracje. Nowy portal dla firm

08 kwietnia 2020, godz. 20:35  

A A A

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najmocniej cierpią z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem. Właśnie ruszyła pierwsza niezależna platforma internetowa do zamawiania jedzenia na wynos.

W ubiegłym tygodniu ogłosiłem program pomocowy dla przedsiębiorców. Restauratorzy mogą skorzystać z obniżki czynszu za wynajem lokalu miejskiego, zmniejszenia opłat za dzierżawę czy zwrotu opłat w przypadku rezygnacji z prowadzenia ogródka – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.  

Na platformie www.wspieramgastro.warszawa.pl/ każdy restaurator może stworzyć swoje menu i sklep online - oparty na wspólnej domenie. Już można skorzystać z bogatej oferty kilkunastu lokalnych restauracji. Lokali gastronomicznych na platformie cały czas przybywa.

To projekt niezależny od wielkich, sieciowych przedsięwzięć. Tym, co odróżnia tę platformę od innych, jest brak prowizji. Wielkie międzynarodowe firmy pobierają od restauracji nawet 40 proc. prowizji za obecność na swoich platformach. W przypadku #WspieramGastro tej opłaty nie ma, przychód zasila w całości budżet warszawskich przedsiębiorców.

Zachęcamy warszawianki i warszawiaków: jeśli tylko możecie, pomóżcie. Kupujcie lokalnie. Wspierajcie lokalnie. Pomóżcie swoim sąsiadom! W tych trudnych dniach musimy być wobec siebie solidarni – mówi prezydent stolicy i dodaje: – W taki sam sposób, w jaki dziś promuję oddolną inicjatywę firm gastronomicznych, będę promował podobne inicjatywy innych branż. Jeśli macie pomysły, propozycje – zgłaszajcie się do nas. Będziemy starali się pomóc tak, jak możemy.

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama