Znajdziesz nas także na:

Od piątku utrudnienia na Marymonckiej. Będą zmiany w komunikacji

31 grudnia 2019, godz. 07:41  

A A A

W piątek, 3 stycznia ok. godz. 23.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Marymonckiej w związku z pracami wodociągowców. Wyłączona zostanie jezdnia w kierunku centrum pomiędzy ul. B. Podczaszyńskiego i A. Sacharowa. Autobusy linii 121 i 150 pojadą nową trasą.

Warszawscy wodociągowcy pracują na ul. Marymonckiej przy modernizacji kolektora Burakowskiego. Większość prac prowadzonych od wiosny na odcinku od mostu M. Skłodowskiej-Curie do ul. ks. J. Popiełuszki nie powodowała utrudnień w ruchu drogowym. Zmiany w ruchu drogowym wynikają z potrzeby robót przy komorze zlokalizowanej za skrzyżowaniem z ul. B. Podczaszyńskiego. Od piątku, 3 stycznia ok. godz. 23.00 wyłączona z ruchu będzie jezdnia prowadząca w kierunku centrum. Objazd zostanie poprowadzony ul. B. Podczaszyńskiego – J. Kasprowicza – A. Sacharowa. Taką trasą pojadą autobusy linii 121 (w kierunku przystanku Gwiaździsta) oraz linii 150 (poranne kursy wydłużone do przystanku Metro Marymont). Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca lutego. Następnie wykonawca prac udostępni kierowcom jeden pas ruchu - poinformował UM Warszawa.

Modernizacja ponad 50-letniego kolektora Burakowskiego jest możliwa dzięki wcześniejszemu wybudowaniu nowego kolektora Burakowskiego Bis. Technologia modernizacji blisko 5-kilometrowego kanału zbiorczego została zastosowana po raz pierwszy w Polsce i polega na wprowadzeniu do jego wnętrza 1600 segmentów z żywic poliestrowych, z których każdy ma długość 3 metrów i waży ponad tonę. Dzięki połączeniu ich za pomocą szczelnych kołnierzy zostaną utworzone samonośne moduły. W celu optymalnego dopasowania parametrów poszczególnych modułów do wymiarów istniejącego kolektora przeprowadzono skanowanie laserowe, a nowe elementy precyzyjnie zaprojektowano na podstawie uzyskanego w ten sposób rzeczywistego obrazu 3D. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach unijnego projektu pn. „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie - Faza V”, a łączny koszt inwestycji wynosi blisko 110 mln zł. Prace modernizacyjne potrwają do września 2020 r. - czytamy w uzupełnieniu.

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama