Znajdziesz nas także na:

Policja dba o bezpieczną drogę do szkoły

05 września 2019, godz. 07:58  

A A A

Jak co roku, od  początku września ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Bielańscy funkcjonariusze aktywnie włączają się w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. 

Wspierani przez strażników miejskich będą obecni w rejonach szkół i przedszkoli. Będą sprawdzali właściwe oznakowanie przejść dla pieszych w rejonach przyszkolnych. Będą kontrolowali kierowców, którzy nie bacząc na bezpieczeństwo dzieci łamią w tych miejscach przepisy ruchu drogowego.

- Statystyki wypadków z lat poprzedzających akcję prowadzone przez Policję jednoznacznie wskazują, że w porównaniu z innymi miesiącami w pierwszych dniach września wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. Ich występowanie związane jest przede wszystkim z okolicami placówek edukacyjnych, do których dzieci podążają lub z których wracają po lekcjach do domu - przyznaje asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

I dodaje: Corocznie na przełomie wakacji i roku szkolnego odbywa się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji prewencyjnej "Bezpieczna" droga do szkoły. Bielańscy funkcjonariusze aktywnie włączają się w jej przygotowanie i realizację.

Dzięki współpracy z pracownikami delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Bielany, dzieci otrzymały od policjantów kamizelki lub zawieszki odblaskowe. Noszenie  elementów odblaskowych jest teraz obowiązkowe dla każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym.

Reklama