Znajdziesz nas także na:

Spółdzielnia WSBM Chomiczówka zapowiada sprzeciw wobec podwyżki za wywóz odpadów

29 stycznia 2020, godz. 08:45  

A A A

Decyzją Rady m.st. Warszawy od 1 marca br. obowiązywać będą nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych. Obowiązuje system ryczałtowy, zgodnie z którym mieszkańcy budynków wielorodzinnych będą płacić 65 zł / mies. od gospodarstwa, a zamieszkujący domy jednorodzinne 94 zł / mies.

28 stycznia obradowała Komisja Ochrony Środowiska, której głównym tematem była realizacja umowy na odbiór odpadów komunalnych z terenu dzielnicy Bielany. W dyskusji pojawił się również problem, dotyczący zwiększenia opłat za ich wywóz. - Po opublikowaniu uchwały dotyczącej podwyżki oraz poinformowaniu mieszkańców, spotkaliśmy się z ogromną falą protestów, część mieszkańców wręcz pisała, że to spółdzielnia podnosi opłaty. W związku z tym zarząd podjął decyzję o zbieraniu podpisów i wystąpieniu z petycją do prezydenta miasta o ponowne przeanalizowanie uchwał podjętych w tej sprawie oraz wstrzymaniu uchwały wprowadzającej nowe opłaty od 1 marca - powiedział prezes WSBM Chomiczówka Edward Młynarczyk. Jak podkreślił podobne kroki planują inne spółdzielnie z terenu Warszawy.

Na stronie internetowej spółdzielni pojawił się także komunikat, w którym jednostka informuje - "Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka” informuje, że w związku z drastyczną podwyżką za wywóz nieczystości, która ma obowiązywać od 1.03.2020 r. w wysokości 65,00 zł za lokal dla mieszkańców Warszawy, Spółdzielnia prosi o poparcie wystąpienia przedstawicieli Zarządu Spółdzielni do Rady m.st. Warszawy w sprawie zmiany Uchwały m.st. Warszawy dotyczącej wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Spółdzielnia przygotowała ankietę dla mieszkańców w tej sprawie z prośbą, aby Państwo wyrazili swoją wolę. Aby usprawnić proces przygotowania list, mogą do Państwa zgłaszać się gospodarze celem wyrażenia swojej opinii."

Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Krystian Lisiak przypomniał, że Rada Dzielnicy Bielany na posiedzeniu 10 grudnia 2019 roku przyjęła stanowisko, w którym prosi o pilną i rzetelną analizę planowanych zmian w sposobie naliczania opłat za wywóz śmieci z uwzględnieniem systemu osłonowego dla osób będących w trudniej sytuacji materialnej.

Kontrowersje wśród mieszkańców budzi również fakt wyższej opłaty w przypadku braku segregacji poprzez wprowadzenie odpowiedzialności zbiorowej. Wówczas wszyscy mieszkańcy zapłacić będą musieli podwójną stawkę. Oznacza to, że możemy zapłacić nawet 130 zł.

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama