Znajdziesz nas także na:

Startuje 7. edycja budżetu obywatelskiego! Dziś spotkanie na Bielanach

03 grudnia 2019, godz. 07:40  

A A A

Już po raz siódmy warszawiacy i warszawianki zdecydują, na co przeznaczyć część budżetu miasta. Na realizację pomysłów mieszkańców w 2021 r. jest ponad 83 mln zł.

- 3 grudnia startuje kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy znowu będą mogli zgłaszać swoje pomysły. W poprzedniej edycji, wśród pomysłów wybranych do realizacji dominowały projekty związane ze środowiskiem. Jesteśmy ogromnie ciekawi, jakie pomysły tym razem będą się cieszyły największym zainteresowaniem warszawiaków - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zaangażować społecznie w budowanie naszego miasta. Liczymy na kreatywność mieszkańców także w tej edycji budżetu obywatelskiego!

- W październiku ogłosiliśmy wyniki głosowania mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok, a już w grudniu rozpoczynamy kolejną edycję. Wracamy do „starego” porządku, który obowiązywał przez pierwsze pięć lat budżetu partycypacyjnego w Warszawie: składanie pomysłów rozpoczyna się pod koniec roku, a głosowanie przypada na czerwiec. Odmienny przebieg budżetu obywatelskiego na 2020 rok był m.in. konsekwencją wejścia w życie nowych przepisów ustawowych – mówi Magdalena Roguska, radna m.st. Warszawy. – Pozostałe zasady nie będą różniły się w stosunku do poprzedniej edycji. Ponownie, oprócz projektów lokalnych, dzielnicowych, będzie można zgłosić także projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które swoim zakresem obejmują np. całe miasto lub kilka dzielnic.

Harmonogram 7. edycji budżetu obywatelskiego:

Zgłaszanie projektów: od 3 grudnia 2019 r. do 21 stycznia 2020 r.
Ocena zgłoszonych projektów: od 22 stycznia do 6 maja 2020 r.
Składanie odwołań od oceny negatywnej: od 7 do 13 maja 2020 r.
Rozpatrywanie odwołań: od 7 do 29 maja 2019 r.
Głosowanie na projekty: od 15 do 30 czerwca 2020 r.
Ogłoszenie wyników: 16 lipca 2020 r.

Jak zgłosić projekt?

Projekt można zgłosić na dwa sposoby:

przez internet – na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl lub
w formie papierowej. Wypełniony formularz należy złożyć osobiście lub przesłać na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet obywatelski”. Propozycję dotyczącą poziomu ogólnomiejskiego można przesłać także na adres Centrum Komunikacji Społecznej.
Wsparcie oferowane mieszkańcom na etapie zgłaszania projektów

Spotkania otwarcia

3 grudnia o godz. 18.00 w Bielańskim Integratorze Przedsiębiorczych (al. Zjednoczenia 25) odbędzie się spotkanie, podczas którego mieszkańcy poznają zasady i harmonogram nowej edycji budżetu obywatelskiego, a także plany inwestycyjne na najbliższe lata. Osoby zainteresowane zgłoszeniem projektu na poziomie ogólnomiejskim proszone są o udział w spotkaniu również we wtorek o godz. 18.00 do ZODIAKU przy Pasażu Wiecha 4 (I piętro). Oprócz podania terminów i zasad, wyjaśnione zostanie również również, jakie projekty z zakresu zadań Zarządu Dróg Miejskich oraz Zarządu Zieleni mogą być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama