Znajdziesz nas także na:

Szpital Bielański z unikatową ofertą dla osób z problemami kręgosłupa

03 grudnia 2019, godz. 14:15  

A A A

Szpital Bielańskie jest pierwszym szpitalem w Polsce, który wykonuje endoskopowe operacje kręgosłupa szyjnego i piersiowego. 

- Dziś możemy pochwalić się innowacyjnością i tym, że Szpital Bielański staje się centrum referencyjności dla takich operacji – powiedział podczas konferencji Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. – Inwestujemy w sprzęt dla tej placówki a także rozbudowujemy ją o kolejny pawilon.

Klinika Neurochirurgii Szpitala Bielańskiego, kierowana przez prof. Waldemara Koszewskiego jest jedynym ośrodkiem w kraju, który wykonuje operacje endoskopowe wszystkich odcinków kręgosłupa, zarówno lędźwiowego, jak też piersiowego i szyjnego.
Od pół roku są one wykonywane przy użyciu najnowocześniejszego endoskopu zakupionego ze środków m.st. Warszawy.

Pacjenci po operacjach endoskowpowych bardzo szybko wracają do pełnej sprawności, już w dniu operacji mogą się ruszać i chodzić.

Operacje są finansowane z NFZ, aby przejść zabieg należy się zgłosić do przychodni przyszpitalnej ze skierowaniem do neurochirurga od lekarza poz.

W Szpitalu Bielańskim opracowano nowe unikalne i oryginalne sposoby operacji kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego, które były przedstawiane na światowych kongresach neurochirurgii i ortopedii. Klinika była też organizatorem Polskiej Szkoły Neurochirugii w zakresie chirurgii kręgosłupa.