Znajdziesz nas także na:

Trwa modernizacja al. Zjednoczenia

07 listopada 2019, godz. 11:58  

A A A

Modernizacja al. Zjednoczenia rozpoczęła się na początku września. Inwestycja ta była długo wyczekiwana przez mieszkańców Bielan. Zmiany, które są wprowadzane poprawią wygodę i bezpieczeństwo jej użytkowników.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, chodnik, droga dla rowerów i miejsca parkingowe po północnej stronie alei na odcinku od ul. Żeromskiego do Kasprowicza są już prawie gotowe. Wykonawca na tym odcinku rozpoczął układanie podbudowy jezdni. Roboty na południowej części również się rozpoczęły.

Zakres prac, które zostaną wykonane w ramach przebudowy al. Zjednoczenia jest szeroki. Na całym, niemal kilometrowym odcinku od ul. Marymonckiej do ul. Żeromskiego pojawi się nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Poprawione zostanie również parkowanie, na które zapotrzebowanie w tym rejonie jest bardzo duże. Do tej pory krawędzie jezdni były obstawione przez parkujące samochody, co jest niewygodne i niebezpieczne. Projekt zakłada przeniesienie parkowania do zatok postojowych, w których zmieści się ponad 130 miejsc postojowych - podkreślają drogowcy.

Po przebudowie z al. Zjednoczenia oraz ulic poprzecznych znikną bariery architektoniczne co sprawi, że ulice będą łatwo dostępne dla osób z starszych, z niepełnosprawnościami czy opiekunów z dziećmi. Na chodnikach i przy przejściach pojawią się specjalne płyty prowadzące oraz ostrzegawcze dla osób niedowidzących i niewidomych. Wygodniej będzie również dla rowerzystów.

Zakończenie prac w al. Zjednoczenia przewidywane jest w pierwszej połowie przyszłego roku.

fot. ZDM

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama