Znajdziesz nas także na:

Trwają prace w al. Zjednoczenia

04 września 2019, godz. 07:18  

A A A

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął prace związane z przebudową al. Zjednoczenia. W ciągu 8 miesięcy ulica przejdzie kompletną metamorfozę, na której zyskają wszyscy uczestnicy ruchu.

Aktualnie wykonawca prowadzi prace rozbiórkowe na odcinku od ul. Schroegera do ul. Kasprowicza. Znikają stare krawężniki oraz nawierzchnia chodnika.

Jak informują drogowcy zakres prac, które zostaną wykonane w ramach przebudowy al. Zjednoczenia jest szeroki. Na całym, niemal kilometrowym odcinku od ul. Marymonckiej do ul. Żeromskiego pojawi się nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Poprawione zostanie również parkowanie, na które zapotrzebowanie w tym rejonie jest bardzo duże. Do tej pory krawędzie jezdni były obstawione przez parkujące samochody, co jest niewygodne i niebezpieczne. Projekt zakłada przeniesienie parkowania do zatok postojowych, w których zmieści się ponad 130 miejsc postojowych.

Wyeksploatowane chodniki również zyskają nową, równą nawierzchnię z płyt betonowych o wymiarach 50 x 50 cm, zaś trotuar przy szkole w pobliżu skrzyżowania z ulicą Kasprowicza zostanie poszerzony. Po przebudowie z al. Zjednoczenia oraz ulic poprzecznych znikną bariery architektoniczne co sprawi, że ulice będą łatwo dostępne dla osób z starszych, z niepełnosprawnościami czy opiekunów z dziećmi. Na chodnikach i przy przejściach pojawią się specjalne płyty prowadzące oraz ostrzegawcze dla osób niedowidzących i niewidomych. Wygodniej będzie również dla rowerzystów. Wyremontowana zostanie stara droga dla rowerów, która zostanie przedłużona do ul. Żeromskiego. Dodatkowo przeniesione zostaną przystanki na wyloty ze skrzyżowania z ul. Żeromskiego i wyremontowane zostaną istniejące zatoki. Wyposażone one będą w podwyższone krawężniki, które ułatwią wejście do autobusu.

Jednym z naszych priorytetów jest poprawa widoczności na ulicach, dlatego w al. Zjednoczenia będzie również zupełnie nowe oświetlenie jezdni, chodników i przejść dla pieszych - podkreślają przedstawiciele ZDM.

Zakończenie prac w al. Zjednoczenia przewiduje się w ciągu najbliższych 8 miesięcy.

Reklama