Znajdziesz nas także na:

ZDM wchodzi w kolejny etap prac w al. Zjednoczenia

13 lutego 2020, godz. 10:44  

A A A

Roboty na odcinku od ul. Żeromskiego do Kasprowicza zostały już zakończone. Teraz na pozostałej części ulicy pojawiają się nowe chodniki, drogi dla rowerów i miejsca postojowe.

- Kompleksowa modernizacja al. Zjednoczenia rozpoczęła się jeszcze w 2019 roku. Zakończyliśmy już jej pierwszy etap. Na odcinku od ul. Żeromskiego do Kasprowicza kierowcy zyskali nową jezdnię wraz z podbudową, piesi równe chodniki z płyt antysmogowych, a rowerzyści drogi rowerowe spełniające najwyższe standardy. Cała infrastruktura oświetlana jest przez nowoczesne latarnie wyposażone w oprawy ledowe - czytamy w komunikacie opublikowanym przez drogowoców.

Obecnie prace trwają na odcinku od ul. Kasprowicza do Marymonckiej. Prowadzone tam prace związane są z układaniem nowych płyt chodnikowych oraz nawierzchni miejsc postojowych i dróg dla rowerów. Po zakończeniu tego etapu ZDM zapowiada przystąpienie do generalnego remontu jezdni.

Co istotne z al. Zjednoczenia oraz ulic poprzecznych znikają również bariery architektoniczne co sprawi, że ulice będą łatwo dostępne dla osób z starszych, z niepełnosprawnościami czy opiekunów z dziećmi. Na chodnikach i przy przejściach pojawiają się specjalne płyty prowadzące oraz ostrzegawcze dla osób niedowidzących i niewidomych. Dodatkowo przeniesione zostaną przystanki na wyloty ze skrzyżowania z ul. Żeromskiego i wyremontowane zostaną istniejące zatoki. Wyposażone one będą w podwyższone krawężniki, które ułatwią wejście do autobusu.

fot. ZDM

Nowości

22 czerwca 2020, godz. 15:09
Areszt za handel narkotykami
04 czerwca 2020, godz. 08:08
Ogromny sukces liceum Domeyki
03 czerwca 2020, godz. 12:01
Znęcał się nad matką! Grozi mu 5 lat
01 czerwca 2020, godz. 14:39
Złodzieje kół zatrzymani!
29 maja 2020, godz. 14:58
Diler w rękach policji

Zobacz wszystkie...

Reklama